Jeste jeden poznatek z testovani - ze zahadneho duvodu monitor zahazoval nektere snimky ("frame dropping"), pri 60 Hz, reduced i normal blanking. Vzdy tak jeden snimek za sekundu, velice viditelne v plunulem pohybu ve hrach. Pri prepojeni na DVI problem zmizel (tady se mi ze zahadneho duvodu podarilo rozchodit plne rozliseni, pixel clock 241.5 MHz na single-link DVI vystupu i kabelu...)
Odpovědět0 0
Panel je presne LM270WQ1-SDF1, v Googlu se da najit i datasheet. A prave v nem je uveden "buyer" Apple a ja mohu potvrdit, ze je to ten samy panel z 27" iMacu late-2012 serie (ty ultratenke). Jedna se o 10-bit panel s FRC (8 + 2), ale presto, ze panel pouziva cca 6-7 vyrobcu, velice zalezi na elektronice okolo. Takove Crossover panely jdou s regulaci az nekam k 90 cd/m2.
Nicmene, uz z tovarny LG odchazi panel s celnim sklem (viz. nakres v datasheetu), ke kteremu je nalaminovan (tak to propaguje sam Apple). Tim se ztrati vnitrni reflexy. Vnejsi povrch skla je pak pokoven klasickymi fialovymi antireflexnimi vrstvami. Muzu potvrdit, ze odlesky jsou v praxi minimalni, mel jsem tento monitor tyden na stole pri beznem dennim i vecernim provozu.
Naopak leskly panel pocitove pridava hloubku barev a kontrast - cerna je hluboce cerna (teda az na sileny backlight bleeding), barvy jsou saturovane. Kdyz to porovnam s HP ZR2740w (polomatna "v2"), na ktery koukam ted, je to nebe a dudy. Jsem osobne velice rad za leskle provedeni, kritici at se jdou na panel podivat v realu.
Bohuzel vysoky minimalni jas je pro me obrovsky problem - i se standardne osvicenou mistnosti je monitor stale prilis jasny pri bezne kancelarske praci s prevazujici bilou barvou. Na hry nebo filmy, ktere jsou prevazne tmavsi, naopak vynikne vysoky kontrast a uvedeny nedostatek prilis nevadi.
A tak se ptam - vi nekdo, jak se dostat do servisniho menu, kde by to snad slo nastavit? (poslete mi klidne zpravu i soukrome).
Odpovědět0 0
Lesklý panel, poměr stran pouze 16:9. Ano, bohužel i tento monitor má háček.
Odpovědět0 0
Ctělo by to napsat, že jas je vysoký v maximu i minimu, tedy jde o posun o 100 cd/m2 nahoru. Důsledkem je skvělé jasné probarvení i ve světlém prostředí a současně nepoužiteolnost v tmavém prostředí. O dosti šílené spotřebě z toho plynoucí ani nemluvě. Grafik si koupí něco jiného, pro domácího uživatele to není - cui bono? Lesk je proti tomu prkotina.
Odpovědět0 0
Bohužel, škoda toho panelu... Mohl by to být nejlepší monitor a zároveň nejlevnější monitor na trhu, ale ten lesklej panel to úplně zabil... To je věc, která je z mého pohledu neakceptovatelná...
Odpovědět2 0
Některé zdroje uvádějí panel s označením LM270WQ1. To bohužel moc neřekne, protože pod tímto označením s různou příponou se skrývají hodně odlišné panely. Od TN, přes H-IPS až po 10bitové IPS"
Nesmysl, všechny jsou jen a pouze IPS
http://www.panelook.com/modelsearch.php?panel_part_number=LM270WQ1&submit=Search
To první písmeno za příponou tedy"S" znamená, že jde o IPS panely, pro TN by tam bylo "T"
Navíc korejci nikdy nepíšou v dahasheetech žádnou příponu před IPS.
Odpovědět1 0